Dlaczego IBiRTM?

ib_logo3Turystykę medyczną traktujemy jako stosunkowo nowy, ale coraz bardziej rozpoznawalny biznes w Polsce. Gałąź ta ma duże możliwości dalszego rozwoju i ma szansę stać się z czasem – tak jak w innych państwach – kluczowym pniem gospodarki narodowej. Posiadamy korzystne położenie geograficzne, rozwiniętą infrastrukturę, wyszkoloną kadrę oraz wysoką rozpoznawalność jako kraju atrakcyjnego turystycznie. W związku ze zmianami demograficznymi i starzejącym się społeczeństwem turyści coraz częściej będą zainteresowani usługami prozdrowotnymi. Warto się do tego przygotować. Dlatego powstał Instytut Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej w Polsce.

Odwiedzających naszą stronę w celach poszerzenia wiedzy na temat turystyki medycznej zachęcamy do przejrzenia listy znanych nam publikacji, które dotyczą tematu lub śledzenia naszych aktualnych wpisów na blogu turystyka-medyczna.com.

Odwiedzających, którzy szukają konkrentych porad mogących pomóc im w budowaniu strategii dla działań biznesowych mających na celu pozyskiwanie pacjentów zagranicznych, zachęcamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas usługami badawczymi i rozwojowymi.

Chcących dowiedzieć się czegoś więcej o dotychczasowej działalności organizacji zapraszamy tutaj.


Aktualności 

Nowa Przedstawicielka Instytutu (VIII 2017)

W dniu 01.08.2017 r. w Gdańsku odbyło się spotkanie zespołu Instytutu Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej podczas, którego wybrano nową Przedstawicielkę organizacji dr Annę Białk-Wolf.

 

Nowe wydawnictwo książkowe na dotyczące tematyki turystyki zdrowotnej

medtourism

W dniu 19 stycznia 2017 roku na Wyższej Uczelni Södertörns högskola w Sztokholmie odbyła się oficjalna premiera książki „Medizintourismum”, będącą pierwszą publikacją na rynku niemieckim poświęconej w całości problematyce turystyki medycznej w ujęciu międzynarodowym. W uroczystości wzięli udział członkowie Instytutu Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej, prof. Frank-Michael Kirsch oraz dr Anna Białk-Wolf, których publikacje znajdują się w tej pozycji

Tutaj można ją kupić: sklep.


Polecamy uwadze

nasze ostatnie opracowanie diagnozujące polskie placówki medyczne, które już z sukcesem obsługują pacjentów zagranicznych oraz te, które wykazują duży potencjał w tym zakresie. Powstała diagnoza została oparta na założeniu, że aby analiza turystyki medycznej była przydatna dla poszczególnych placówek medycznych – należy uwzględnić podział na regiony Polski, z uwzględnieniem rynków emisyjnych, z których głównie przybywają turyści na dany teren oraz przyjmując że zapotrzebowanie na określone produkty wynika po części z obowiązującego systemu opieki zdrowotnej (i jego deficytów) na rynkach emisyjnych„. To cytat ze wstępu przedstawiającego najważniejsze założenia dokumentu opracowanego przez Instytut Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej we współpracy i z inicjatywy Polskiej Organizacji Turystycznej. Cały wstęp tutaj, bezpośrednio dokumentu do pobrania na stronie POTu – tutaj.